17:48:00

Poznań

Dwa dni w pięknym Poznaniu. Byłam tam pierwszy raz i nie żałuję. Nie sądziłam, że Poznań jest tak pięknym miastem. Poznałam legendę o koziołkach, która jest trochę śmieszna, a zarazem bardzo ciekawa. W mieście tym jest tyle do zwiedzania, że zdjęcia które dostawiłam to jedynie garstka tego co zobaczyłam :)
Co wyróżnia Poznań? Na pewno kolorowe budynki. Pięknie się komponują w atmosferę jaka tam panuje. Ludzie są bardzo mili, otwarci, weseli. W pierwszy dzień wypróbowaliśmy chińskiej kuchni:) Kurczak z sosem słodko kwaśnym oraz ryż jak najbardziej na tak (zdjęcie było na snapie ). 
Poniżej wieża na której o godzinie 12:00 ukazują się koziołki :) 
Ulica kolorowa słynie z najlepszych lodów w Poznaniu. Kolejka była bardzo długa ale dzielnie wyczekaliśmy. Jedna gałka 4zł, ja wybrałam o smaku Raffaello, a Mateusz miał o smaku owocowym. .
Gotycko-renesansowy Zamek Królewski, a z podwórza zamku widok na Poznań przecudowny. 
Mam tu jakiegoś czytelnika z Poznania? :P

19 komentarzy:

 1. Nigdy nie byłam w Poznaniu i będę musiała zaplanować sobie wycieczkę do tego miasta. Kolorowe kamienice robią wrażenie, ratusz również. Wyglądasz piękniej niż kiedykolwiek na tych zdjęciach :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja swojego czasu często bywałam w Poznaniu - mam blisko. Ale i tak bliższy mojemu sercu jest Wrocław.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poznań wygląda super i może kiedyś uda mi się to miasto odwiedzić. Podobne kolorowe budynki kojarzą mi się z Wrocławiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tego lata i my rodzinnie wybraliśmy się do Poznania i faktycznie piękne miasto, mamy zamiar tam wrócić bo jeden dzień to było mało by wszystko zobaczyć. Ale koziołki trykające widziałam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. W Poznaniu jeszcze mnie nie było, ale na pewno kiedyś tam pojadę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. byłam tam tylko przejazdem, ale muszę to zmienić bo Twoje zdjęcia robią wrażenie :)
  piękna jesteś !

  http://kaarollkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. w poznaniu jestem średnio 2/3 razy w miesiącu ;)
  PorcelainDesire

  OdpowiedzUsuń
 8. Poznań miasto doznań ;) Pięknie tam, faktycznie. Ja jeszcze nigdy nie odwiedziłam Poznania i bardzo mi z tego powodu smutno. Muszę tam jechać koniecznie. Marzy mi się odkąd czytałam "Jeżycjadę", której wydarzenia rozgrywają się właśnie w Poznaniu i okolicach :) Pozdrowionka serdeczne :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Klasse, klasse. Posen ist wunderbar ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. piękne miasto! :) zdjęcia są mega :) jeszcze nigdy w Poznaniu nie byłam, ale bardzo bym chciała pozwiedzać to miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super zdjęcia ;) Musze koniecznie się do Poznania przyjechać, malownicze miasto ;))
  Zapraszam do siebie :http://kobiecomania.blogspot.com/
  ;*

  OdpowiedzUsuń
 12. Znam Poznań dobrze ale już mnie tak nie zachwyca jak wcześniej;) Piękne zdjęcia i super wyglądasz :) Ja muszę obrać już inny kierunek ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Mieszkam tylko godzinę drogi od Poznania, ale bardzo rzadko tam bywam :)
  https://paulan-official-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. After following you on insta for a long time, there is a new time: I will following your blogs. Okay I can't read polish but that doesn't matter. Your lover is the most lucky person at the world will I say. A little bit jealous of you as model and personality and with warm feelings will I following you for a long time in the future.
  Greetings Dennis van Kammen from The Netherlands

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo lubię przeglądać zdjęcia Poznania, a w szczególności te wykonane przez osoby, które przyjeżdżają do miasta pierwszy raz :) Poznań to moje rodzinne miasto i codziennie odkrywam je na nowo.

  OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś , zostaw po sobie ślad - komentarz :*

Copyright © 2016 Blog By Paulina , Blogger