12:51:00

Góry Stołowe Dolny Śląsk, Kaplica Czaszek, Uzdrowiska

Witam Was po czterodniowym urlopie w Karłowie. Moja majówka zaczęła się już w kwietniu i rozpoczęłam ją ze znajomymi od wycieczki w góry Stołowe. Trasa nie była ciężka ale idealna jak na początek. Widok z góry przepiękny. Miejscowość w której się zatrzymaliśmy mieściła się niedaleko granicy z Czechami. Dlatego też oprócz zwiedzenia głównych atrakcji w tej pięknej okolicy zrobiliśmy wycieczkę do parku w Czechach.

Dziś natomiast kilka słów o największych atrakcjach turystycznych które, udało nam się zobaczyć i które, szczerze polecam czyli kaplica czaszek, Błędne Skały oraz uzdrowiska.
KAPLICA CZASZEK
U podnóża Gór Stołowych w Czermnej (część Kudowy-Zdroju) znajduje się najbardziej przerażająca kapliczka w Polsce. W małej barokowej budowli ze ścian i z sufitu spogląda 3 tys. ludzkich czaszek. Na taki pomysł upamiętnienia zmarłych wpadł pod koniec XVIII w. ówczesny proboszcz, kiedy wraz z kościelnym grabarzem odkrył w okolicy liczne groby ofiar epidemii i lokalnych bitew. W środku nie można było robić zdjęć, zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.
UZDROWISKA
Już od XVII wieku, kiedy to oficjalnie potwierdzono lecznicze właściwości wód bijących ze źródeł w Górach Stołowych, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój cieszą się statusem najlepszych uzdrowisk w Polsce.
Zaobserwuj mnie na Instagramie @paulina_bak1
Już w kolejnym poście parę słów o wycieczce do Czech.

12 komentarzy:

  1. Niestety nie byłam w karłowie, ale widać, że to piękne miejsce ;-) Bardzo fajne masz spodnie, najbardziej lubię w nich hafty ;-) A basicowy top https://zoio.pl/odziez-damska/bluzki/krotki-rekaw/ idealnie do niego pasuje :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Zwiedziliście naprawdę fajne miejsca! Odpoczynek w górach, zwłaszcza na majówce jest najlepszy ;) Widzę, że masz prześliczne spodnie!

    around-nadien.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Polska jest naprawdę piękna :)
    Widać że wycieczka się udała ^^ Super widoki i fajnie wyglądasz!

    OdpowiedzUsuń
  4. Super widoki ! Dawno nie byłam w Krakowie :D

    OdpowiedzUsuń
  5. Uwielbiam góry stołowe, byłam tam 2 lata temu i chętnie jeszcze tam powrócę. Pozdrawiam majówkowo Adriana Style

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja rok temu spędzałam tam majówkę. Bardzo mi się podobało.

    OdpowiedzUsuń
  7. Pięknie tam jest :) czekam na kolejny post :) świetnie wykorzystujesz wolny czas :)

    OdpowiedzUsuń
  8. Super zdjecia :) A te kwiaty w parasolach to genialny pomysł! ;)

    Pozdrawiam - http://izabiela.pl/

    OdpowiedzUsuń

Jak już tu jesteś , zostaw po sobie ślad - komentarz :*

Copyright © 2016 Blog By Paulina , Blogger